Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 3295288



*

nr 329 5288


Gottfrid LÃ¥rd

(1895-1981), Sverige


Akvarell, Gottfrid LÃ¥rd, "Gatubild Hudiksvall", 33x23


Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.

Utrop:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 september 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/9 20:08:00 1      Vinnande bud
27/9 15:31:04 2      150 kr
27/9 15:31:43 2      250 kr
27/9 15:51:42 3      300 kr



  • Konstnär/Designer

Gottfrid LÃ¥rd

Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.

Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:32
  • 6399 Akvarell
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:10
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:57
  • 6529 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:13
  • 6570 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:43
  • 6382 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:04




Ladda ner broschyr